От 18 до 20 септември в обучителната зала на Европейския цифров иновационен хъб (ЕЦИХ) в сектор строителство ще се проведе курсът “Въведение в дигитализацията на строително-инвестиционния процес в България – ниво 2”. Така, след успешното завършване в началото на август на първото ниво от въведението в дигитализацията, участниците в обученията на ЕЦИХ имат въможност да надградят своята подготовка за цифровия преход в строително-инвестиционния процес.
Второто ниво на въвеждащото обучение включва усвояване на основни знания и умения свързани с дигиталните технологии и процеси, приложени в архитектурата и строителството. Курсът е предназначен за архитекти, строителни инженери, експерти от проектантските фирми, технически лица от общините и технически лица от строителни и надзорни фирми. Минималните изисквания за участниците са обща компютърна грамотност и завършено средно образование.
Лектори във въвеждащите обучения на ЕЦИХ са университетски преподаватели и доказани специалисти в професионално направление архитектура и строителство от Университета по архитектура строителство и геодезия, Българска асоциация за управление на проекти в строителството, Камара на архитектите в България, Камара на строителите в България, ЕСРИ България и Геострой.
Обучението в рамките на “Въведение в дигитализацията на строително-инвестиционния процес в България – ниво 2” е разделено на 6 модула, които покриват различни аспекти на цифровия преход. Тези модули са, както следва: “Автоматизация и роботизация в строителството”, “Интернет на нещата (Internet of Things) и сгради с умна инфраструктура”, “Виртуална и допълнена реалност в архитектурата”, “Управление на проекти и комуникация в дигиталната ера”, “Устойчивост, еко-дизайн и циркулярна икономика”, и “Бъдещи перспективи и иновации в дигиталното строителство”.
Общо въвеждащите обучения в програмата на ЕЦИХ са 4 на брой. Те полагат основата на цифровата трансформация в строителния бизнес. По време на лекциите и семинарите участниците придобиват знания и умения за основните принципи на работа с дигитална информация според приетите международни и национални стандарти. Запознават се с основните принципи на следващото ниво в процеса на дигитализация на индустрията, а именно – строително-информационното моделиране, по-известно като BIM, и взаимодействието и едновременното му прилагане с географските
информационни системи (GIS). Освен това въвеждащите обучения дават базови знания за автоматизацията и роботизацията в съвременното строителство.
Можете да се регистрирате за обучение “Въведение в дигитализацията на строително-инвестиционния процес в България – ниво 2” тук.